• Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Education

  • Let Them All Talk

  • Alex Wheatle

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

  • On the Rocks

  • Lovers Rock

  • Another Round

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • City Hall

  • Tenet

  • Class Action Park

  • She Dies Tomorrow

  • The Old Guard

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Irresistible

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

  • Onward

  • Emma.

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

  • The Nest

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Jasper Mall

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Bloody Nose, Empty Pockets

  • Dick Johnson Is Dead

  • Spree

  • Time

  • Kajillionaire

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

  • 1917

  • The Gentlemen

  • Dark Waters

  • Richard Jewell

  • Frozen II

  • Jexi

  • Gemini Man

  • The Irishman

  • Harriet

  • Jojo Rabbit

  • Bad Education

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

  • Waves

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • The Assistant

  • First Cow