RSS feed for Kyle
  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

    ★★★★½

  • Deep Blue Sea 3

    ★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • You Should Have Left

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • 8:46

  • Capone

    ★★★★

  • Pooka Lives!

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★★½

  • (My) Truth: The Rape of 2 Coreys

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★★½

  • Midnight Kiss

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Pilgrim

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Eli

    ★★½

  • Impetigore

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • VHYes

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Z

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Get In

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • The Beach House

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Rabid

    ★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½