Sort by

Parx has logged 33 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
Edit this entry  
28
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Denis Leary: No Cure for Cancer

Denis Leary: No Cure for Cancer

1993
×
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chris Gethard: Career Suicide

Chris Gethard: Career Suicide

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Jerrod Carmichael: 8

Jerrod Carmichael: 8

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Muppets

The Muppets

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry