• The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★

  • Duck Duck

  • E.T.: A Holiday Reunion

  • Richard Jewell

  • Doctor Sleep

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Gemini Man

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Too Old to Die Young

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • Domino

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • The Bob Emergency