• Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Like a Boss

    ★★½

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Wanda Sykes: Not Normal

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Tolkien

    ★★

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★½

  • Little

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Troop Zero

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Ask Dr. Ruth

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The VelociPastor

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★★

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • RBG

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Patton Oswalt: Annihilation

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Lynne Koplitz: Hormonal Beast

    ★★★

  • Sarah Silverman: A Speck of Dust

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • A Fantastic Woman

    ★★★

  • Power Rangers