Sort by

Jenna has logged 26 entries for films during 2010.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Food, Inc.

Food, Inc.

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry