Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • A Walk With You

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • OMG

  • Only Actors

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • A Portrait of an Artist at 21

  • Anatomy of an Artist

  • It's All Forgotten Now

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • My Southern Family Christmas

  • When I Think of Christmas

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Dinner

  • A Kismet Christmas

  • Mad God Ghoul Log

  • Hellraiser

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★½

  • Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

    ★★★½

  • Night Life

  • Imitation [Those Who Danced]

  • Symposium

  • The People's Joker

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Bros

    ★★

  • Blonde

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Master Gardener

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Terrifier 2

    ★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • The Boxer

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • The Lad Goodbye

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

  • Pygmalion’s Ugly Season

  • My Fake Boyfriend

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Pacifiction

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Elvis

    ★★

  • Leila's Brothers

    ★★★★

  • Stars at Noon

    ★★★½

  • Official Film of the Olympic Games Tokyo 2020 Side A

    ★★★

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Will-o’-the-Wisp

    ★★★★★

  • La Jauría

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • The Super 8 Years

    ★★★

  • Hideous

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • R.M.N.

    ★★★★½

  • Pamfir

    ★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

  • One Fine Morning

    ★★★★½

  • Cairo Conspiracy

    ★★★½