Sort by

luan has logged 262 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nightwatch

Nightwatch

1994
×
★★½
Edit this entry  
29
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Unborn

The Unborn

2009
×
★½
Edit this entry  
25
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
½
Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The First Purge

The First Purge

2018
×
½
Edit this entry  
23
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Julia's Eyes

Julia's Eyes

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
Edit this entry  
18
O Fantasma

O Fantasma

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Swimfan

Swimfan

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prey

Prey

2001
×
★★
Edit this entry  
13
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
They/Them

They/Them

2022
×
½
Edit this entry  
09
The Woodsman

The Woodsman

2004
×
★★
Edit this entry  
08
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Incantation

Incantation

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fall

Fall

2022
×
★★
Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Exam

Exam

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shooter

Shooter

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Untraceable

Untraceable

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
Fracture

Fracture

2007
×
★★½
Edit this entry  
27
Frequency

Frequency

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
Fallen

Fallen

1998
×
★★★★
Edit this entry  
26
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
★½
Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dashcam

Dashcam

2021
×
½
Edit this entry  
22
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★½
Read the review Edit this entry