Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday Night Lights

Friday Night Lights

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sand Pebbles

The Sand Pebbles

1966
×
★★★★
Edit this entry  
12
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry