• Joker

  • One Piece: Stampede

    ★★★

  • Scarecrow

  • Chernobyl

  • عقلي

  • 10 Days Before the Wedding

    ★★★★

  • The Stolen Princess: Ruslan and Ludmila

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Only the Brave

  • Loving Pablo

  • Tesbah Ala Khair

  • The Originals

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • The Fate of the Furious

  • One Piece Film: GOLD

  • Your Name.

    ★★★★

  • Lights Out

    ★★

  • Paterson

    ★★★★

  • Train to Busan

  • The Huntsman: Winter's War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Zootopia

    ★★★★

  • Mercury Plains

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★½

  • The Walk

  • The Martian

    ★★★

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Irrational Man

    ★★★★

  • Hayate Mebahdala

  • Bajrangi Bhaijaan

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Jurassic World

  • The Little Prince

    ★★★

  • Sicario

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Homeland: Iraq Year Zero

    ★★★★★

  • Captain Egypt

  • Furious 7

  • Youm Malouch Lazma

  • The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

    ★★★★

  • Taxi

    ★★★★

  • Mistress America

    ★★★★

  • Into the Woods

  • Dumb and Dumber To

  • Selma

  • American Sniper

    ★★

  • Interstellar

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

    ★★★★½

  • Big Hero 6

  • Citizenfour

  • Trash

  • The Judge

  • The Island 2

  • Gone Girl

  • Pawn Sacrifice

    ★★★½

  • The Theory of Everything

  • Song of the Sea

  • Nightcrawler

  • Theeb

  • One Piece

  • The Imitation Game

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • If I Stay

  • Wild Tales

  • The Expendables 3

  • Edge of Tomorrow

  • Leviathan