• Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Miss Americana

  • Little Women

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Get Duked!

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★