Patrick has logged 105 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry