• Punch

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Station Eleven

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Vivo

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Unclenching the Fists

    ★★★

  • A Chiara

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Tony Parker: The Final Shot

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Last Dance

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • Devs

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Coded Bias

  • Miss Americana

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Rocks

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • Instinct

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Rim of the World