Sort by
  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Dune

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • A Simple Smash and Bash Job Gone Wrong

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

  • Pretend That You Love Me

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Zama

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Happy End

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Toni Erdmann

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • I, Daniel Blake

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

  • Nebraska

    ★★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Master

    ★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★★

  • Amour

    ★★★★★

  • Moneyball

    ★★★½

  • Killer Joe

    ★★★★

  • Contagion

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Once Upon a Time in Anatolia

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★★