Patrick has logged 26 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Gardens of Stone

Gardens of Stone

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Youth Without Youth

Youth Without Youth

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Valley of the Gods

Valley of the Gods

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
New York Stories

New York Stories

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jack

Jack

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Rain People

The Rain People

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Target Number One

Target Number One

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Finian's Rainbow

Finian's Rainbow

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★★
Edit this entry  
06
Lost Horizon

Lost Horizon

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry