Sort by

Patrick has logged 187 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cover Up

Cover Up

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Minions

Minions

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Invasion U.S.A.

Invasion U.S.A.

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Staying Alive

Staying Alive

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
White Nights

White Nights

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cobra

Cobra

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Secret of My Success

The Secret of My Success

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thrashin'

Thrashin'

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★
Edit this entry  
14
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★
Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry