Sort by

Patrick has logged 208 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
27
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Treasure Island

Treasure Island

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
23
Lady in the Lake

Lady in the Lake

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Maestro

Maestro

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Taste of Things

The Taste of Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Camelot

Camelot

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read other review Edit this entry  
30
Thief of Hearts

Thief of Hearts

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited

Spirited

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
25
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
22
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
12
Tiger 3

Tiger 3

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kafka

Kafka

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry