Sort by

Patrick has logged 95 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Sing 2

Sing 2

2021
×
Edit this entry  
23
Finch

Finch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Colossal

Colossal

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Keep

The Keep

1983
×
★★★
Edit this entry  
19
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry