Patrick has logged 24 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Nails

Nails

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Gen Silent

Gen Silent

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Tell Your Children

Tell Your Children

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry