Sort by

pat has logged 32 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
blink-182: The Urethra Chronicles II: Harder, Faster. Faster, Harder

blink-182: The Urethra Chronicles II: Harder, Faster. Faster, Harder

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All Eyez on Me

All Eyez on Me

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bright

Bright

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry