Sort by

kate has logged 206 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lizzie

Lizzie

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Jailhouse Rock

Jailhouse Rock

1957
×
Read the review Edit this entry  
03
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
Edit this entry  
15
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vincent

Vincent

1982
×
Read the review Edit this entry  
09
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
Read the review Edit this entry  
04
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry