• Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Making of Jurassic World VelociCoaster

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • Encanto

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Akakiri

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Kate

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Outsider

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½