Patty Romp has logged 37 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
What They Had

What They Had

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Memoir of War

Memoir of War

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Solo

Free Solo

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blaze

Blaze

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry