Sort by

Patty Romp has logged 214 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Current War

The Current War

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Twitches

Twitches

2005
×
Read the review Edit this entry  
31
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Call

The Call

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Vow

The Vow

2012
×
Read the review Edit this entry