Patty Romp has logged 97 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Madea's Witness Protection

Madea's Witness Protection

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
Read prior review Edit this entry  
29
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Read the review Edit this entry  
12
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Spy

My Spy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
nothing

nothing

2013
×
Read the review Edit this entry