pauIinho has logged 16 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
I've Loved You So Long

I've Loved You So Long

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Sky

Blue Sky

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry