Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Ron Clark Story

The Ron Clark Story

2006
×
½
Edit this entry  
01
Ethos

Ethos

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Couples Counseling

Couples Counseling

2016
×
½
Edit this entry  
13
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Edit this entry  
11
Voyagers

Voyagers

2021
×
★½
Edit this entry  
10
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★½
Edit this entry  
03
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★
Edit this entry  
03
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Estômago: A Gastronomic Story

Estômago: A Gastronomic Story

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tokyo-Ga

Tokyo-Ga

1985
×
★★★½
Edit this entry  
25
Legend

Legend

1985
×
★½
Edit this entry  
25
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★½
Edit this entry  
24
Notebook on Cities and Clothes

Notebook on Cities and Clothes

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Edit this entry  
22
Siberia

Siberia

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Company

The Company

2003
×
★★½
Edit this entry  
14
The Swindle

The Swindle

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★½
Edit this entry  
10
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
08
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Cuba and the Cameraman

Cuba and the Cameraman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Sunchaser

The Sunchaser

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Blue Boy

Blue Boy

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Repentance

Repentance

1984
×
★★★½
Edit this entry  
12
Love Meetings

Love Meetings

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Behave

Behave

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Edit this entry