RSS feed for PaulCibis
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Luz

Luz

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Cave

The Cave

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Are We Not Cats

Are We Not Cats

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dry Blood

Dry Blood

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possum

Possum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Charlie Victor Romeo

Charlie Victor Romeo

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry