RSS feed for Paul

Paul has logged 26 entries for films during April 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black's Game

Black's Game

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
The Boss

The Boss

1973
×
★★★
Edit this entry  
27
Malibu Beach

Malibu Beach

1978
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
In China They Eat Dogs

In China They Eat Dogs

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Barefoot Adventure

Barefoot Adventure

1960
×
★★★
Edit this entry  
23
The Italian Connection

The Italian Connection

1972
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Queen of Outer Space

Queen of Outer Space

1958
×
★★½
Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Edit this entry  
21
The Endless Summer

The Endless Summer

1966
×
★★★
Edit this entry  
20
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Hot Dogs

Hot Dogs

1980
×
★★
Edit this entry  
16
The Young Nurses

The Young Nurses

1973
×
★★★
Edit this entry  
16
Private Duty Nurses

Private Duty Nurses

1971
×
★★½
Edit this entry  
14
Project Breakwater

Project Breakwater

×
★★½
Edit this entry  
13
Night Call Nurses

Night Call Nurses

1972
×
★★½
Edit this entry  
13
Man on the Roof

Man on the Roof

1976
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Candy Stripe Nurses

Candy Stripe Nurses

1974
×
★★★½
Edit this entry  
09
Die! Die! My Darling!

Die! Die! My Darling!

1965
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Science Crazed

Science Crazed

1989
×
½
Edit this entry  
06
Going Home

Going Home

1971
×
★★★★
Edit this entry  
05
My Bodyguard

My Bodyguard

1980
×
★★★
Edit this entry  
04
Caliber 9

Caliber 9

1972
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Zebra Killer

The Zebra Killer

1974
×
★★★
Edit this entry  
01
Untamed Youth

Untamed Youth

1957
×
★★★
Edit this entry  
01
Science Crazed

Science Crazed

1989
×
½
Edit this entry