RSS feed for Paul

Paul has logged 43 entries for films during December 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Edit this entry  
31
Games

Games

1967
×
★★★★
Edit this entry  
29
Death Valley

Death Valley

1982
×
★★★
Edit this entry  
29
Devil

Devil

2010
×
★★
Edit this entry  
28
Phantom Soldiers

Phantom Soldiers

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Crawlspace

Crawlspace

1972
×
★★½
Edit this entry  
25
The Steel Trap

The Steel Trap

1952
×
★★★
Edit this entry  
24
Rivals

Rivals

1972
×
★★★½
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sky Murder

Sky Murder

1940
×
★★★
Edit this entry  
23
Coopers' Camera

Coopers' Camera

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Red Light

Red Light

1949
×
★★★
Edit this entry  
22
Enemy Territory

Enemy Territory

1987
×
★★★½
Edit this entry  
20
Death Promise

Death Promise

1977
×
★★★
Edit this entry  
19
Moonrunners

Moonrunners

1975
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Dark of the Sun

Dark of the Sun

1968
×
★★★★
Edit this entry  
18
From the Earth to the Moon

From the Earth to the Moon

1958
×
★★½
Edit this entry  
18
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Edit this entry  
18
A Carol for Another Christmas

A Carol for Another Christmas

1964
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
16
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★
Edit this entry  
15
Ski Party

Ski Party

1965
×
★★½
Edit this entry  
15
The Incubus

The Incubus

1982
×
★★½
Edit this entry  
14
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
Read prior review Edit this entry  
13
Winter A-Go-Go

Winter A-Go-Go

1965
×
★★★
Edit this entry  
12
Darker Than Amber

Darker Than Amber

1970
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Mad Monster

The Mad Monster

1942
×
★★
Edit this entry  
10
Killing American Style

Killing American Style

1991
×
★★
Edit this entry  
09
Up

Up

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
The Flying Serpent

The Flying Serpent

1946
×
★★½
Edit this entry  
09
Hitler - Beast of Berlin

Hitler - Beast of Berlin

1939
×
★★
Edit this entry  
07
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Bluebeard

Bluebeard

1944
×
★★½
Edit this entry  
04
The Monster Maker

The Monster Maker

1944
×
★★½
Edit this entry  
03
Dead Men Walk

Dead Men Walk

1943
×
★★½
Edit this entry  
02
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Blood for Irina

Blood for Irina

2012
×
★★
Edit this entry  
02
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ten Little Indians

Ten Little Indians

1965
×
★★★
Edit this entry