Paul has logged 57 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dave Thomas: The Incredible Time Travels of Henry Osgood

Dave Thomas: The Incredible Time Travels of Henry Osgood

1986
×
★★½
Edit this entry  
30
Dancing Outlaw

Dancing Outlaw

1991
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★
Edit this entry  
29
Last Man Standing

Last Man Standing

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
Trinity Is Still My Name

Trinity Is Still My Name

1971
×
★★★
Edit this entry  
28
Way Out

Way Out

1967
×
★★½
Edit this entry  
28
Arsenic & Old Lace

Arsenic & Old Lace

1962
×
★★½
Edit this entry  
26
Narcotics: The Inside Story

Narcotics: The Inside Story

×
★★★
Edit this entry  
26
Sign of Aquarius

Sign of Aquarius

1970
×
★★½
Edit this entry  
26
Ironmaster

Ironmaster

1983
×
★★½
Edit this entry  
26
Tati Story

Tati Story

2002
×
★★½
Edit this entry  
26
Watch Your Left

Watch Your Left

1936
×
★★★
Edit this entry  
26
Brute Wanted

Brute Wanted

1934
×
★★★
Edit this entry  
24
Warlords of Atlantis

Warlords of Atlantis

1978
×
★★½
Edit this entry  
24
Forza Bastia

Forza Bastia

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Fun Sunday

Fun Sunday

1935
×
★★★½
Edit this entry  
23
Trafic

Trafic

1971
×
★★★½
Edit this entry  
23
Behind the Mask

Behind the Mask

1932
×
★★½
Edit this entry  
23
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★
Edit this entry  
22
Fists Of Steel

Fists Of Steel

1991
×
★★★
Edit this entry  
21
Lady Dragon

Lady Dragon

1992
×
★★½
Edit this entry  
21
School for Postmen

School for Postmen

1947
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Juggernaut

Juggernaut

1936
×
★★½
Edit this entry  
19
Possession

Possession

1987
×
★★½
Edit this entry  
18
Violent City

Violent City

1970
×
★★★
Edit this entry  
18
Macabre Serenade

Macabre Serenade

1972
×
★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Fun House

The Fun House

1977
×
★★½
Edit this entry  
17
Isle of the Snake People

Isle of the Snake People

1971
×
★★
Edit this entry  
17
Burned at the Stake

Burned at the Stake

1981
×
★★½
Edit this entry  
17
The Kingdom of Var

The Kingdom of Var

2019
×
Edit this entry  
16
Nudes Inc.

Nudes Inc.

1964
×
★½
Edit this entry  
16
Elevated

Elevated

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
Each Time I Kill

Each Time I Kill

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
Mai-tais, Toques and Tikis

Mai-tais, Toques and Tikis

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
Fear Chamber

Fear Chamber

1968
×
★★
Edit this entry  
15
Emanuelle in Bangkok

Emanuelle in Bangkok

1976
×
★★½
Edit this entry  
13
The Devil's Men

The Devil's Men

1976
×
★★
Edit this entry  
13
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★½
Edit this entry  
12
The Weirdo

The Weirdo

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★★½
Edit this entry  
10
House of Many Sorrows

House of Many Sorrows

2016
×
Edit this entry  
09
Satan Was a Lady

Satan Was a Lady

2001
×
★★½
Edit this entry  
08
Emanuelle Around the World

Emanuelle Around the World

1977
×
★★★
Edit this entry  
08
Female Jungle

Female Jungle

1956
×
★★½
Edit this entry  
06
Eskimo Nell

Eskimo Nell

1975
×
★★★
Edit this entry  
06
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Fat Man

The Fat Man

1951
×
★★½
Edit this entry  
05
Let's Do It!

Let's Do It!

1982
×
★★
Edit this entry  
04
House on the Edge of the Park

House on the Edge of the Park

1980
×
★★★
Edit this entry