Sort by
  • Adult Swim Yule Log

    ★★★½

  • The Viewing

    ★★★½

  • The Outside

    ★★½

  • Halloween Ends

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • Dead for a Dollar

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Carter

  • Prey

    ★★★½

  • Joyride

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • A Wounded Fawn

    ★★★½

  • Stars at Noon

    ★★★★★

  • Elvis

  • Moonage Daydream

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★½

  • EO

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • X

  • Soft & Quiet

  • Mandrake

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Both Sides of the Blade

  • This Much I Know to Be True

    ★★★½

  • Dark Glasses

    ★★★½

  • Fire of Love

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Memoria

  • One and Four

  • Let the Wrong One In

  • Antlers

    ★★½

  • Creation is Violent: Anecdotes on Kinski's Final Years

  • The Black Phone

    ★★½

  • Who Killed the KLF?

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Bones

  • The Last Duel

    ★★★

  • Earwig

    ★★★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Freaks Out

  • Escape to the Silver Globe

  • Madeleine Collins

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

  • Dune

  • Malignant

    ★★½

  • Hellbender

    ★★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★

  • After Blue

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta