Sort by

Paul has logged 106 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
22
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
19
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★½
Edit this entry  
29
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Omen

The Omen

1976
×
★★★
Edit this entry  
18
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kill List

Kill List

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Edit this entry  
05
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Edit this entry  
02
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
South Park the Streaming Wars

South Park the Streaming Wars

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Evil Under the Sun

Evil Under the Sun

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry