• Star Wars: The Rise of Skywalker

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★½

  • Vice

    ★★½

  • Bird Box

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • Jack of all Trades

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★

  • Dunkirk

  • The Florida Project

    ★★★½

  • It Comes at Night

  • The Endless

    ★★½

  • Baby Driver

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Brigsby Bear

  • Get Out

  • Icarus

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★½

  • Everybody Wants Some!!

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • Swiss Army Man

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Meru

    ★★½

  • The End of the Tour

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • Nightcrawler

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Boyhood

  • Whiplash

  • Her

  • Only God Forgives

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • Django Unchained

  • Moneyball

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Incendies

    ★★★★

  • Inception

  • A Serious Man

    ★★★★½

  • District 9

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

  • Synecdoche, New York

  • The Wrestler

    ★★★★½

  • The Dark Knight

  • In Bruges

    ★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★

  • Sunshine

    ★★★★