p g has logged 67 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Endless

The Endless

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Icarus

Icarus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jack of all Trades

Jack of all Trades

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★
Edit this entry  
25
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry