Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Edit this entry  
14
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★
Edit this entry  
14
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★
Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Witch's Cradle

Witch's Cradle

1944
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★½
Edit this entry  
31
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
The Boy from Oklahoma

The Boy from Oklahoma

1954
×
★★½
Edit this entry  
29
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
03
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
02
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1963
×
★★★
Edit this entry  
27
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★
Edit this entry  
22
Muhammad Ali

Muhammad Ali

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
9/21/21

9/21/21

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Wild and the Innocent

The Wild and the Innocent

1959
×
★★½
Edit this entry  
19
Gunsight Ridge

Gunsight Ridge

1957
×
★★½
Edit this entry  
16
Gunsmith Cats

Gunsmith Cats

1995
×
★★★
Edit this entry  
16
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
14
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Edit this entry  
13
Senna

Senna

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Edit this entry  
10
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Edit this entry  
07
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Edit this entry  
06
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
31
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★½
Edit this entry