• The Batman

  • The Woman in the Window

    ★★

  • A Vida Depois do Tombo

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

  • Moxie

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Finding 'Ohana

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Um Tio Quase Perfeito 2

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • A Garota Invisível

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Godmothered

    ★★★½

  • Cercados

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Black Beauty

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Evil Eye

    ★★½

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Zappa

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Não Vamos Pagar Nada

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★★½

  • Sky High

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • Work It

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Memory Xperiment: Kathy Acker

  • Here Are the Young Men

    ★★★★

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • No Gogó do Paulinho

    ★★★

  • Epistolar

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½