Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
EIGHTHGRADE_gl00bysw0rld082218.mov

EIGHTHGRADE_gl00bysw0rld082218.mov

2018
×
Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
kid 90

kid 90

2021
×
Edit this entry  
09
Footloose

Footloose

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Young Karl Marx

The Young Karl Marx

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Um Suburbano Sortudo

Um Suburbano Sortudo

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
17 Again

17 Again

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Get the Grift

Get the Grift

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Coming Out

Coming Out

2020
×
Edit this entry  
01
You Again

You Again

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Mom is a Character: The Film

My Mom is a Character: The Film

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Charlie St. Cloud

Charlie St. Cloud

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Gaga Presents: The Monster Ball Tour at Madison Square Garden

Lady Gaga Presents: The Monster Ball Tour at Madison Square Garden

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Carandiru

Carandiru

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Hair Day

Bad Hair Day

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Read the review Edit this entry