• Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Socorro, Virei uma Garota!

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

  • Daddy

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • A Hidden Life

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Tolkien

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Perfect Date

  • After

    ½

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Cinderela Pop

    ½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • The Last Hangover

    ★★★

  • Art of Style: Jean Cocteau

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★½

  • Swiped

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Auntie Edna

    ★★★★

  • Ladyworld

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • A Faithful Man

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Skin

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • EIGHTHGRADE_gl00bysw0rld082218.mov

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Freaky Friday

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Ana e Vitória

    ★★★

  • The Meg

  • Cam

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★½