• Boy Erased

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Alpha

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Freaky Friday

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Ana e Vitória

    ★★★

  • The Meg

  • Cam

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Curse of the Nun

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • I Feel Pretty

    ★★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Os Farofeiros

    ½

  • Z-O-M-B-I-E-S

    ½

  • Love, Simon

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Damsel

    ★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Open House

    ½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Hanagatami

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Bullet Head

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • If You Saw His Heart

    ★★½

  • The Last Gunslinger

    ½

  • Ferdinand

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • Nude

  • Marrowbone

    ★★★★½

  • Jigsaw

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Woody Woodpecker

  • Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • SPF-18

  • Cult of Chucky

    ½

  • Gerald's Game

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Barbie: Dolphin Magic

    ★★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★★

  • Super Size Me 2: Holy Chicken!

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★★