Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Skull: The Mask

Skull: The Mask

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
03
We Are the Night

We Are the Night

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Kate

Kate

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
I See You

I See You

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Turma da Mônica: Lições

Turma da Mônica: Lições

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dylan Dog: Dead of Night

Dylan Dog: Dead of Night

2011
×
★★½
Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dark Habits

Dark Habits

1983
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mystify: Michael Hutchence

Mystify: Michael Hutchence

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Richard Pryor: Live in Concert

Richard Pryor: Live in Concert

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
Unmasking Jihadi John: Anatomy of a Terrorist

Unmasking Jihadi John: Anatomy of a Terrorist

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Becky

Becky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cross the Line

Cross the Line

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Jolt

Jolt

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Edit this entry