PauloCesar79 has logged 34 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Look Who's Back

Look Who's Back

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Car

The Car

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bright

Bright

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Edit this entry