Sort by

Paul has logged 184 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Samson

Samson

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Snowden

Snowden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Elf: Buddy's Musical Christmas

Elf: Buddy's Musical Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Breathe

Breathe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Green Lantern: Emerald Knights

Green Lantern: Emerald Knights

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Green Lantern: First Flight

Green Lantern: First Flight

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Superman: Doomsday

Superman: Doomsday

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry