Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tower

Tower

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
asdfmovie12

asdfmovie12

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
asdfmovie4

asdfmovie4

2011
×
Edit this entry  
21
asdfmovie11

asdfmovie11

2018
×
Edit this entry  
21
asdfmovie10

asdfmovie10

2017
×
Edit this entry  
21
asdfmovie9

asdfmovie9

2015
×
Edit this entry  
21
asdfmovie8

asdfmovie8

2014
×
Edit this entry  
21
asdfmovie7

asdfmovie7

2013
×
Edit this entry  
21
asdfmovie6

asdfmovie6

2013
×
Edit this entry  
21
asdfmovie5

asdfmovie5

2012
×
Edit this entry  
21
asdfmovie3

asdfmovie3

2010
×
Edit this entry  
21
asdfmovie2

asdfmovie2

2010
×
Edit this entry  
21
asdfmovie

asdfmovie

2008
×
Edit this entry  
20
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
Read the review Edit this entry  
20
Anna Stalken

Anna Stalken

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Mario Banana I

Mario Banana I

1964
×
Read the review Edit this entry  
19
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The House That Jack Built

The House That Jack Built

1900
×
Read the review Edit this entry  
19
Cinderella

Cinderella

1899
×
Read the review Edit this entry  
18
Making 'Taxi Driver'

Making 'Taxi Driver'

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Falling Cat

Falling Cat

1894
×
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil in a Convent

The Devil in a Convent

1899
×
Edit this entry  
17
The Balancing Bluebottle

The Balancing Bluebottle

1910
×
Read the review Edit this entry  
17
Santa Claus

Santa Claus

1898
×
Read the review Edit this entry  
17
A Fantasy

A Fantasy

1908
×
Read the review Edit this entry  
17
The Astronomer's Dream

The Astronomer's Dream

1898
×
Read the review Edit this entry  
16
The Kiss in the Tunnel

The Kiss in the Tunnel

1899
×
Read the review Edit this entry  
16
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
Read the review Edit this entry  
16
Comic Face

Comic Face

1897
×
Read the review Edit this entry  
16
The Miller and the Sweep

The Miller and the Sweep

1897
×
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare

A Nightmare

1896
×
Read the review Edit this entry  
16
The Vanishing Lady

The Vanishing Lady

1896
×
Read the review Edit this entry  
16
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1897
×
Read the review Edit this entry  
16
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
Read the review Edit this entry  
16
Tribute to Zgougou the Cat

Tribute to Zgougou the Cat

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
The Big Swallow

The Big Swallow

1901
×
Read the review Edit this entry  
13
The X-Ray Fiend

The X-Ray Fiend

1897
×
Read the review Edit this entry