• Malcolm & Marie

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Miss Americana

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Just a Stranger

  • John Denver Trending

    ★★★★★

  • Fuccbois

    ★★★

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Between Maybes

    ★★½

  • Wine Country

    ★★

  • All in My Family

    ★★★½

  • Someone Great

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Eerie

    ★★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★½

  • Bird Box

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Hows of Us

  • Roma

    ★★★★★

  • Miss Granny

    ★★★★

  • BNK48: Girls Don't Cry

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Mirai

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Gusto Kita with All My Hypothalamus

    ★★★★★

  • Us and Them

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Dear Ex

    ★★★★½

  • Never Not Love You

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★★

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Ang Dalawang Mrs. Reyes

    ★★

  • All of You

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Nervous Translation

    ★★★½

  • Changing Partners

    ★★★★

  • Mixed Doubles

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Wife

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • The Third Murder

    ★★★½

  • mother!

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Love You to the Stars and Back

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★