paulyn has logged 42 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Wicker Park

Wicker Park

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mixed Doubles

Mixed Doubles

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mirai

Mirai

2018
×
Edit this entry  
08
Hello, Love, Goodbye

Hello, Love, Goodbye

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Eerie

Eerie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hows of Us

The Hows of Us

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moral

Moral

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
11
All in My Family

All in My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Someone Great

Someone Great

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
BNK48: Girls Don't Cry

BNK48: Girls Don't Cry

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Starting Over Again

Starting Over Again

2014
×
Edit this entry  
09
Ang Tanging Ina

Ang Tanging Ina

2003
×
Edit this entry  
05
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
All of You

All of You

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Manila by Night

Manila by Night

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Apocalypse Child

Apocalypse Child

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Milan

Milan

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Never Not Love You

Never Not Love You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Ilo Ilo

Ilo Ilo

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
29
I'm Drunk, I Love You

I'm Drunk, I Love You

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mercury Is Mine

Mercury Is Mine

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Ma' Rosa

Ma' Rosa

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Hows of Us

The Hows of Us

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★★
Edit this entry