• Let's Be Tigers

    ★★★★

  • The Little Prince(ss)

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • O Ídolo

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Chaos Walking

    ½

  • Animals on the Loose: A You vs. Wild Interactive Movie

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Bruno Nogueira: Depois do Medo

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Hunger Ward

    ★★★½

  • From Our Family to Yours

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Opera

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The Letter Room

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Out

    ★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • Carmen Sandiego: To Steal or Not to Steal

    ★★★

  • Mulan

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Colette

    ★★★½

  • The Present

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Yes-People

    ★½

  • Do Not Split

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Time

    ★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★★

  • Genius Loci

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Wind

    ★★★★½

  • The First Temptation of Christ

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Better Days

    ★★★★★