Paups has logged 143 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Charlatan

Charlatan

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Boys

Boys

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hope

Hope

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Place in the Middle

A Place in the Middle

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Andorre

Andorre

2013
×
★½
Edit this entry  
25
Atlantis

Atlantis

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Samsara

Samsara

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Manuel

Manuel

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Electric Anomalies

Electric Anomalies

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Rogers

The Rogers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Madagascar, a Journey Diary

Madagascar, a Journey Diary

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
My Haggan Dream

My Haggan Dream

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Awesome Runaway!!

Awesome Runaway!!

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
A Traffic Controller on Crossroads

A Traffic Controller on Crossroads

1986
×
★★½
Edit this entry  
18
Seleone

Seleone

2018
×
Edit this entry  
18
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★½
Edit this entry  
09
Eugenie de Sade

Eugenie de Sade

1973
×
★★★★
Edit this entry  
09
Windy Day

Windy Day

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Special Delivery

Special Delivery

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Tail

The Tail

1989
×
★★½
Edit this entry  
07
Bem Bom

Bem Bom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Pearl

Pearl

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Back to the Moon

Back to the Moon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Astronomer's Dream

The Astronomer's Dream

1898
×
★★★
Edit this entry  
25
Life Won't Last Forever

Life Won't Last Forever

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The OceanMaker

The OceanMaker

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mindfoolness

Mindfoolness

×
★★★★½
Edit this entry  
06
3 Stolen Cameras

3 Stolen Cameras

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Sleepwalk

Sleepwalk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Let's Be Tigers

Let's Be Tigers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Little Prince(ss)

The Little Prince(ss)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Speechless: The Polar Realm

Speechless: The Polar Realm

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Home

Home

2018
×
Edit this entry  
03
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Sonaria

Sonaria

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Buggy Night

Buggy Night

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
José & Pilar

José & Pilar

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Edit this entry