Sort by

katarina has logged 181 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
Read the review Edit this entry  
27
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Theorem

Theorem

1968
×
Read the review Edit this entry  
25
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
Read the review Edit this entry  
25
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Safe

Safe

1995
×
Read the review Edit this entry  
22
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
Read the review Edit this entry  
15
Happy Together

Happy Together

1997
×
Edit this entry  
13
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
Edit this entry  
13
China Girl

China Girl

1987
×
Read the review Edit this entry  
12
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
27
Spetters

Spetters

1980
×
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
Read the review Edit this entry  
17
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zoo zéro

Zoo zéro

1979
×
Read the review Edit this entry  
14
The Cremator

The Cremator

1969
×
Read the review Edit this entry  
13
Bad Timing

Bad Timing

1980
×
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jackie

Jackie

2016
×
Edit this entry  
01
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
Edit this entry  
31
The Ring

The Ring

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
House of Wax

House of Wax

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
25
Green Room

Green Room

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
The Descent

The Descent

2005
×
★½
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
Read the review Edit this entry  
18
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry