Sort by

paxxxstar has logged 127 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kathy Griffin: A Hell of a Story

Kathy Griffin: A Hell of a Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Very Gaga Thanksgiving

A Very Gaga Thanksgiving

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert

Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rent: Filmed Live on Broadway

Rent: Filmed Live on Broadway

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jaws

Jaws

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Life in Pink

My Life in Pink

1997
×
★★★½
Edit this entry